Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg 20 lat temu: Protest w szpitalu

Wiosną 2002 roku rozpoczęła się kolejna odsłona protestów w szpitalu. Nie radzący sobie z reformą służby zdrowia rząd SLD-UP tylko potęgował chaos w szpitalach i frustrację wśród pracowników. Zakłady opieki zdrowotnej zadłużały się na potęgę i końca nie było widać. Do szpitali wchodzili komornicy, którzy za nieregulowane i przeterminowane płatności zajmowali sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia. Do tego dochodziły kwestie związane ze wzrostem wynagrodzeń. W Kołobrzegu sytuacja miała jeszcze jeden horyzont: personalny. Spór związków zawodowych z dyrektorem szpitala Januszem Olszewskim był permanentny. Historia skończyła się dzięki wspólnej interwencji ówczesnych samorządowców, w tym Czesława Hoca, Henryka Rupnika, Grzegorza Tomczyka czy Ryszarda Ławrynowicza. Gdyby nie późniejsze oddłużenie szpitala i układ z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, w Kołobrzegu nie byłoby szpitala regionalnego, tylko powiatowy...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama