Light rain

21 lutego 2024
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Kołobrzeg 20 lat temu: Komunikacja Miejska

Tak było 20 lat temu, a dokładnie 28 czerwca 2002 roku. Na przystanku autobusowym przy ul. Unii Lubelskiej zatrzymuje się autobus linii nr 2. To stary Jelcz - dziś takich już nie ma i młode pokolenie kołobrzeżan ich nie pamięta. Na ulicy Unii Lubelskiej nie spotkamy także takiego przystanku. Kiedy siadało się na schodkach sklepu, chroniło przed deszczem pod klatką przy ul. Giełdowej 1. Dziś, jest tu nowoczesna, przeszklona wiata przystankowa. Do historii przeszła także trasa linii nr 2, która kursowała z ówczesnej ulicy Kniewskiego (dziś Jagiellońska) do Podczela - obecnie łączy Radzikowo ze wschodnią częścią uzdrowiska (Arka). A na koniec ciekawostka: na autobusach nie było loga, którym obecnie spółka się posługuje, pojazdy były oznaczone jedynie herbem Kołobrzegu.