środa, 18 października 2017
START 18:00
sobota, 21 października 2017
START 09:00 15:00
sobota, 21 października 2017
START 18:00
niedziela, 22 października 2017
START 11:00

Święto Plonów w Gminie Gościno (foto)

informacje kołobrzeg, gościno, dożynkiW niedzielę, uroczystości dożynkowe odbyły się w Gościnie. Świętowali mieszkańcy miasta i gminy. Święto Plonów rozpoczął polonez w wykonaniu dzieci.


Dożynki rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym. Stamtąd, ulicami Gościna, mieszkańcy i goście przeszli na plac przy Domu Kultury, gdzie odbywały się główne uroczystości. Korowodowi z wieńcami dożynkowi przewodziła orkiestra dęta "Morka" z Ustronia. Święto rozpoczęli uczniowie, którzy wykonali poloneza. Potem, gospodarz dożynek - burmistrz Marian Sieradzki, razem z sołtysami rozdawał chleb dożynkowy, który otrzymał od starostów: Barbary Kołodziejczyk, która prowadzi gospodarstwo rolne w Wierzbce Górnej, a także Emila Szczegielniaka, który również prowadzi rodzinne gospodarstwo.

Po części oficjalnej, na scenie odbywały się występy zespołów ludowych, a także zabawa przy muzyce. Święto zakończył pokaz sztucznych ogni.

Komentarze  

0 #1 Maciekk 2012-09-10 00:45
nie za dużo ekspozycji panie Robercie??
Cytować
0 #2 Maria 2012-09-10 09:19
Zawdze dozynki byly chuczne w Goscinie i ladne soltysi i Gmina o to zadbali az milo popatrzec tylko malo cos zdjec --Basiu super ze to ty bylas staroscina zasluzylas ladnie wygladasz--widz e ze musialo byc jak zwykle fajnie.
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Aby komentować na bieżąco, zaloguj się przez Facebooka poniżej. Pozostałe komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież