menu

Reklama

Reklama

telewizja kołobrzegINTERFOLK 2019 PRZESZEDŁ DO HISTORII

Imprezy

sobota, 24 sierpnia 2019
START 11:00
sobota, 24 sierpnia 2019
START 17:00
sobota, 24 sierpnia 2019
START 17:00
sobota, 24 sierpnia 2019
START 18:00

Facebook

Reklama

Informacje

Spółka energetyczna w Ustroniu Morskim

informacje kołobrzeg, ustronie, sesja, energiaRadni z Ustronia podjęli dziś uchwałę o powstaniu spółki Gminna Energia Ustronie Morskie. Przedsiębiorstwo ma produkować prąd z energii słonecznej.


To wyjątkowa uchwała, bo takiej spółki w naszym regionie jeszcze nie ma. Gminna Energia Ustronie Morskie ma powstać na wysypisku Kukince, które do końca 2014 roku musi zostać zrekultywowane. Wójt Jerzy Kołakowski nie ukrywa, że na pomysł spółki wpadła skarbnik Katarzyna Kruszyńska. Ten projekt łączy dwa w jednym. Dzięki niemu, gmina zamknie wysypisko, ale będzie również produkowała energię elektryczną dla jednostek gminnych. Radni w pełni poparli inicjatywę wójta, widząc w tym szansę dla mieszkańców gminy na oszczędzenie środków w budżecie na wydatki na zakup energii.

Ogniwa fotowoltaiczne powstaną na powierzchni nieco ponad hektara składowiska. Będą wytwarzały 1 megawat energii, ale docelowo instalację będzie można rozbudować do 3 hektarów i ponad 3 megawatów. Spółka przez 5 lat nie będzie mogła produkować więcej energii, niż będą w stanie zużyć jednostki gminne. Dopiero po tym terminie, spółka będzie mogła zarabiać na sprzedaży prądu. Według projektu, na tym zadaniu przy projektowanych mocach produkcyjnych, Gminna Energia Ustronie Morskiego ma zarabiać 500 tysięcy złotych rocznie. Całość ma kosztować około 5 mln zł. Połowę środków pozyskano z dofinansowania zewnętrznego. Prezesem spółki został Piotr Byczkowiak, dotychczasowy inspektor ds. funduszy pomocowych Urzędu Gminy Ustronie Morskie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Powiat Kołobrzeg

Pajor

Najnowsze komentarze

 • Strażacy znaleźli węża na jednej z posesji
  Można powiedzieć że teraz to jest Wąż Strażacki ;-)

  Czytaj...

   
 • Strażacy znaleźli węża na jednej z posesji
  Tak tak, taki boa zaskroniec to nawet yorka albo kota może zjeść. Strażacy go zabrali...ale gdzie ...

  Czytaj...

   
 • Radni obawiają się, że zabudowa Mirocic zaszkodzi borowinie
  Zosia nie bądż " psem ogrodnika " , jak umiesz to weż i buduj , teraz każdy może , Polacy potrzebują ...

  Czytaj...

   
 • Woźniak zawiadamia wojewodę w sprawie zastępstw sekretarza
  admin: do wszystkich, którzy zaczynają pisać durne teksty kto ma czyje poparcie itd., dajcie sobie ...

  Czytaj...

   
 • Radni obawiają się, że zabudowa Mirocic zaszkodzi borowinie
  Wszyscy wiedzieli po co startuje Pani Agnieszka i Pan Adam. ZDZIWIENI??

  Czytaj...

   
 • Dąbkowski w komisji alkoholowej
  Chyba już głupota w tym mieście zbliża się do osiągnięcia dna. Czas zacząć myśleć. Zastanówmy się kto ...

  Czytaj...

   
 • Strażacy wyważyli drzwi
  Po to, że napewno było to na jednym z pięter budynku i jakby drzwi okazały się antywłamaniowe to ...

  Czytaj...

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.