Broken Clouds

9°C

Kołobrzeg

15 kwietnia 2024    |    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc
15 kwietnia 2024    
    Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli - Wielkanoc

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Czy RCK dźwignie temat amfiteatru?

Pytają ludzie na ulicy, czy wy wiecie, co dzieje się z amfiteatrem? I zabili ćwieka, bo okazuje się, że wiemy niewiele. I nie chodzi o jego przebudowę, bo to, jak wiemy, niespełniona obietnica wyborcza schodzącego ze sceny komitetu wyborczego, a później klubu radnych „Kołobrzeskich Razem”, z panią prezydent na czele. Chodzi o to, co TERAZ się z nim dzieje i jakie są plany na kolejny sezon. Pozwoliłem sobie o to zapytać władze miasta podczas sesji 31 stycznia br. Jak będzie funkcjonował, czy wyłoniony jest operator lub dzierżawca, co z obiektami handlowymi, jaki jest czynsz, itp.

Pytania zasadne, bo za cztery miesiące zaczyna się sezon, obiekt amfiteatru, mimo swojego stanu, w dalszym ciągu jest wykorzystywany do działalności rozrywkowej, która przyciąga tłumy ludzi. Operator musi z dużym wyprzedzeniem zaplanować swoje działania, żeby wszystko grało i buczało. Jak popytać fachowców, to powiedzą, że plany należy spinać rok wcześniej, a pół roku wcześniej, to już może być za późno, żeby ściągnąć do Kołobrzegu jakąś gwiazdę.

Po ostatnim bałaganie z punktami handlowymi, zasadnym było również dowiedzieć się, czy dalej będzie przyzwolenie na „wolną amerykankę”, czy może jednak będzie to jakoś ucywilizowane lub w ogóle handel zostanie wyeliminowany, co częściowo wydaje się być logiczne. No chciałby człowiek wiedzieć, skoro ludzie pytają.

Na korytarzach urzędu dowiedziałem się, że jest pomysł, żeby amfiteatrem w zbliżającym się sezonie zarządzał Krzysiek Bartyzel, twórca Sunrise Festival, Sun Festival i laureat Konika Kołobrzeskiego za ubiegły rok. Uznałem, że byłoby to dobre posunięcie, gdyby było prawdziwe. Człowiek ma głowę na karku, zna rynek i ma doświadczenie. Dlatego zdziwiłem się, gdy dostałem w połowie lutego odpowiedź z magistratu, że obecnie (12 lutego!) rozważa się zawarcie kolejnej umowy dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą, czyli Regionalnym Centrum Kultury. Heloł... Chyba troszku za późno na takie ruchy...

Okazuje się, że jest, a może raczej trzeba powiedzieć, że było zainteresowanie dzierżawą amfiteatru przez podmioty zewnętrzne. Wiem, że były zapytania do urzędu w tej sprawie, ale cyt. „panie, jakby grochem w ścianę rzucał…”. Podobno zlecono ekspertyzę, czy elementy konstrukcji dachu nie stwarzają zagrożenia, której wyniki miały być znane w połowie miesiąca. I nawet gdyby tak było, to coś mi tu nie gra.

Wiemy, w jakim stanie jest amfiteatr. W poprzednim sezonie coś tam się działo. Zakładam, że jakiś spec stwierdził, że jest bezpiecznie. Wiemy, że remontu nie będzie przez następny rok, bo to wymaga zaprogramowania działań, projektu (był na ukończeniu już latem 2018 r., ale pewnie był zły), poszukania finansowania, bo kilka programów już uciekło. Kurczę, w zasadzie trzeba wszystko zrobić od nowa. Wrzesień, październik powinna zapaść decyzja, czy RCK, czy ktoś z zewnątrz powinien na kolejny sezon dzierżyć stery, czy może zamknąć go na cztery spusty. Ekspertyzy, przeglądy, bieżące naprawy, zabezpieczenia. A teraz dowiadujemy się, że „rozważa się” co z obiektem zrobić przed sezonem. A mnie, wobec tego, nurtują pytania: Czy ktoś w tym mieście jeszcze wierzy, że Regionalne Centrum Kultury dźwignie temat? Czy w sezonie coś poważnego wydarzy się w amfiteatrze, czy może będzie to takie rzeźbienie na zasadzie, może Zenek będzie w pobliżu i wpadnie na jeden koncert?

Jacek Woźniak

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama