Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mądrości Woźniaka: W polityce przypadki nie zdarzają się…

Jaka piękna katastrofa – pomyślałem sobie, gdy z opóźnieniem, ale jednak odsłuchałem konferencję prasową zarządu województwa, a w zasadzie jego dwóch przedstawicieli – wicemarszałka Tomasza Sobieraja i członka zarządu Anny Bańkowskiej. Konferencja, o której słyszałem już w ubiegły czwartek w pokoju narad Anny Mieczkowskiej, że będzie, nie była przypadkowa. Po pierwsze, rusza dawno zapowiadana przebudowa ostatniego odcinka wschodniego wjazdu do Kołobrzegu, od Ronda Patana do Ronda Solidarności, wraz z wyburzeniem i wybudowaniem mostu na Stramniczce i trzeba lud poinformować, a po drugie, mamy finał kampanii do parlamentu, więc kandydatka z Kołobrzegu, chociaż drogownictwem w zarządzie województwa się nie zajmuje, musiała dać twarz do tak ważnej inwestycji. Złośliwi mówią, że to lans. Lepszy taki, niż obijanie się po festynach. Zresztą, w tym mieście ostatnie pięć lat to jeden wieli lans. Mieszkańcy widzą i wyciągają wnioski.

Nie będę pastwił się nad uczestnikami konferencji, ich ignorancją, niewiedzą, nieprzygotowaniem, czy nawet zarozumiałością w ocenie uwarunkowań komunikacyjnych. Redaktorzy portalu Miastokolobrzeg.pl w trzech materiałach bezlitośnie wytknęli błędy zarówno na etapie przygotowania inwestycji, jak i w komunikacji z suwerenem. Awantura, która wybuchła po tych publikacjach wymusiła uruchomienie zwojów mózgowych i dziś do publiki ma pójść jakiś przekaz, że problem będzie rozwiązany (ruch pieszych i rowerzystów do Dzielnicy Rzemieślniczej, ogródków działkowych, Budzistowa i "Karuzeli"). Czekam, podobnie jak czytelnicy na komunikat. Za to nie sposób nie skomentować awantury politycznej, która przy okazji rozlała się po gabinetach elity Platformy Obywatelskiej.

Konferencję zorganizował zarząd województwa, na czele którego stoi Olgierd Geblewicz, szef PO w województwie zachodniopomorskim. Do ludu przemówił jego zastępca i jednocześnie szef PO w Koszalinie - Tomasz Sobieraj. Asystowała mu szefowa PO w Kołobrzegu Anna Bańkowska. Same szychy, jakby nie patrzeć. Jeżeli w tej sprawie zabierają głos tacy funkcyjni, to politycznie sprawa jest mega poważna. Kampania wyborcza jest w zasadzie na finiszu, pani Anna kandyduje do Sejmu RP, a za wynik PO w regionie osobiście odpowiada pan Olgierd. Jak wiadomo, konferencja skończyła się kompromitacją, bo, po pierwsze, okazało się, że komunikacja pomiędzy władzami miasta (a jakże z PO), władzami powiatu (też PO) a zarządem województwa (również z PO) jest … żadna. W kwestiach organizacji procesu inwestycyjnego rzecz jasna, szczególnie pod względem zapewnienia alternatywnych ciągów komunikacyjnych. Znaczy się (jak twierdzą przedstawiciele władz miasta i powiatu), informowali władze województwa o konieczności zapewnienia przejścia dla pieszych i rowerzystów, ale przekaz ten trafił w próżnię. Skończyło się tym, że gdy dziennikarz tego portalu podczas konferencji zapytał o tę kwestię otrzymał odpowiedź, że mieszkańcy muszą „parę miesięcy się poświęcić”.

Sieć zawrzała z oburzenia, mieszkańcy Dzielnicy Rzemieślniczej i Budzistowa delikatni nie byli, krytyczne i prześmiewcze komentarze kłują jak drzazga. Lepszego prezentu na koniec kampanii nie mogła sobie wymarzyć konkurencja z innych komitetów walczących o parlament. Żeby zagrzmieć oburzeniem w imieniu suwerena, rzecz jasna. I gdy już spin doktorzy konkurencji ostrzyli noże, pierwsza do ataku ruszyła … elita lokalnej Platformy Obywatelskiej! Starosta nie zostawił „suchej nitki na pomyśle”, prezydent w swoim stylu poinformowała, że „wiemy, że ta sprawa bulwersuje mieszkańców…”, a kolega z listy wyborczej, obecny poseł PO wysmarował bumagę na poselskim druku … do marszałka Geblewicza. A to się musiał pan Olgierd zdziwić. „Zdziwić” to takie delikatny odpowiednik innego słowa, zaczynającego się na zacną literę „w”. Bo liderzy partii dwoją się i troją, żeby wyszarpać dobry wynik w wyborach, a tu taka kosa w plecy. I to od swoich. Dlaczego tak uważam? Wystarczy poczytać komentarze w sieci. Komu za te „braki komunikacyjne” najbardziej się obrywa? Annie Bańkowskiej. Z jakiej partii? Z PO. Kto publicznie pierwszy krytycznie odniósł się do problemów? A jakże, kołobrzeska elita PO. W polityce przypadki rzadko się zdarzają. Ktoś traci, ktoś zyskuje. „It was a trap” – podejrzewają sztabowcy A. Bańkowskiej. Coś w tym musi być. Bo zgodnie z zasadą lojalności partyjnej, błędy i problemu rozwiązuje się po cichu, na zasadzie, słuchajcie, wyszedł przypał, ale damy radę to wyprostować. A tu, klops. Trzeci dzień ostra jazda w sieci i dopiero dziś będzie jakiś komunikat.

Fajna ta kołobrzeska Platforma, taka niekoleżeńska…

Jacek Woźniak

Ps. Prawo Murphy’ego mówi, że jak coś może pójść źle, to pójdzie źle. Doświadczenie podpowiada mi, że do wyborów jeszcze coś wybuchnie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama