Overcast Clouds

2°C

Kołobrzeg

3 grudnia 2023    |    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
3 grudnia 2023    
    Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kto "trzymał paluszki w d... wójta" Kowalskiego?

W gminie Kołobrzeg nie milkną komentarze na temat zatrzymania wójta gminy Kołobrzeg pod zarzutem przyjęcia łapówki w wysokości kilkuset tysięcy złotych. Komentują urzędnicy, radni, komentują mieszkańcy. Jak to się mówi, ulica mówi już nawet o jachcie wójta, co oznacza, że plotka zatoczyła koło i zaczyna żyć własnym życiem. Natrafiłem też na taki oto komentarz: ""Wysoka Rado Gminy Kołobrzeg !" Bardzo mi przykro, że tak nisko upadliście. Przecież to wy uchwalacie plany zagospodarowania przestrzennego. To również wy wraz z wójtem powinniście ponieść odpowiedzialność. "Współczuję" tym, którzy namiętnie trzymali paluszki w d...e wójta W.P. Wstydzić się to zdecydowanie za mało. Mieszkańcom do rozważenia - referendum w sprawie odwołania rady gminy (rady z małej litery). Tadeusz Kowalski wójt gminy Kołobrzeg w latach 1994-2014" - napisał były wójt Tadeusz Kowalski na swoim profilu w medium społecznościowym.

To bardzo ciekawe oskarżenie byłego samorządowca, który od razu widzi winę gdzie? Widzi winę w radzie gminy. Rada gminy to zawsze taki bufor dla rządzących wójtów czy prezydentów. To nie ja, to radni - słyszymy jakże często. A kto radnym te uchwały przedkładał? Kosmici je wysyłali do uchwalenia, czy wójt? Kto opracowuje plany i za nie odpowiada? Radni czy wójt? Wójt. Kto wnosi o zmianę planu, radni czy wójt? Wójt. W przypadku klubu wójta, kto przekonuje swoich radnych do określonego działania, zachowania czy głosowania? Wójt. Tak wygląda system polityczny.

I teraz były wójt Kowalski uczy radnych, wykorzystując swój wątpliwy autorytet, pokazując, jak nisko upadli, bo przegłosowali jakiś plan. A jak rządził wójt Kowalski, to twierdził, że radni mają prawo przegłosować każdy plan i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji, bo to ich prawo, ich wizja rozwoju przestrzennego. O proszę, jak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Ba, można odnieść wrażenie, że za kadencji Kowalskiego rada gminy to była stolicą mądrości. Nic bardziej mylnego. To była kloaka demokracji. Gdy zajęliśmy się uchwałami radnych dotyczącymi niedoszłego przekształcenia 27 hektarów w Budzistowie pod zabudowę wielkopowierzchniową (obecnie Karuzela i Leroy Marlin), radni nie chcieli z nami rozmawiać. Nie tylko nie potrafili wytłumaczyć swojego irracjonalnego zachowania, które polegało na tym, że jednemu z właścicieli działkę przekształcono, a drugiemu obok - nie, ale niektórzy nawet uciekali przed nasza kamerą i to przed sesją Rady Gminy Kołobrzeg. Gdzie mieli radni mieszkańców i wyborców? Być może w owej d..., o której pisze wójt Kowalski, który wówczas nigdy nie zgodził się spotkać z nami i odpowiedzieć na nasze pytania publicznie. Urząd Gminy z kolei odpowiadał takie głupoty, że ręce opadały. Ale wówczas rządził kto inny i oczywiście miał prawo do dzielenia i rządzenia. A w imieniu społeczeństwa kontrolujących dziennikarzy można było do woli oskarżać i publicznie stawiać zarzuty. Taka zmiana ról, bo przecież władza ma wyłączne prawo do władzy...

Wszystko miało miejsce ponad 12 lat temu. Łatwo się zapomina, gdy wtopę zalicza polityczna konkurencja. My nie zapominamy i przypomnimy, jak to gmina dokonywała owych przekształceń i jak obywatelom wciskano kit, aby tylko usprawiedliwić opóźnianie inwestycji pod byle pretekstem.

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama