Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mądrości Woźniaka: Promocja po kołobrzesku

Każdy ma z dzieciństwa jakiegoś kumpla z podwórka. Ja mam takiego, który mieszka w Warszawie, ale z racji biznesowych powiązań, zna tam kogo trzeba i wszyscy znają jego. I dzwoni do mnie ten kumpel któregoś dnia i mówi: - Kurski, tak ten z TVP, będzie rozmawiał z Mieczkowską, bo jest szansa zrobić w tym roku Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, ale po nowemu, wiesz, z krajów NATO, taki jednodniowy event. Jakby co, to pilnuj tematu, będzie transmisja, a jak się wszystko uda, to będzie z tego impreza cykliczna. Nie martw się o kasę, nie będzie za milion monet.

Myślę sobie: w sumie fajnie, badania marketingowe pokazały, że sporo ludzie jeszcze, mimo upływu lat, Festiwal Piosenki Żołnierskiej kojarzy z sentymentem, TVP ma dać z tego transmisję, wygasa pandemia, przyda się jakiś wist promocyjny na początku sezonu, bo i nie mamy nadmiaru atrakcji. Nie wychylam się, ale ucha nadstawiam, co tam szepczą urzędowe wiewiórki i jest info, że rozmowa była. Na potwierdzenie znów dzwoni kumpel i mówi: - Pogadali, jest klimat, do Kołobrzegu przyjedzie „Disco” (ksywka producenta muzycznego) i mają obgadać szczegóły. Z tego co wiem, to będzie was to kosztowało 100 tys. zł, plus coś tam. Jacek, będzie super impreza!

Te „coś tam” to drugie 100 tys. zł, ale mogło być w jakimś barterze, miejsce, prąd i co tam trzeba. Jest dobrze, niech dogadują.

Mijają tygodnie, na urzędowej giełdzie cisza. Dziwne, bo pani prezydent lubi się pochwalić, to tym, to tamtym. Może jeszcze coś dogadują, ale to już czerwiec, deadline na przygotowania i papierów, i organizacji, na moje oko, już minął. I znów dzwoni kolega i mówi:
- Co się w tym urzędzie dzieje? Dostali gotowy produkt, czas antenowy, nieduże koszty, a oni zwykłego maila nie potrafią napisać? - Był ten człowiek od Kurskiego w nas w urzędzie? – dopytuję.
- No był już kilka tygodni temu, do Mieczkowskiej się nie dostał, zaprowadzili go do jakiejś wiceprezydent, ta wysłuchała i obiecała napisać maila.

I tak piszą tego maila ponad cztery tygodnie, a rzecznik urzędu (po moim oficjalnym zapytaniu w tej sprawie), na jednym z portali informuje, że „miasto nie wypracowało jeszcze w tej sprawie stanowiska”! Nie muszą się spieszyć, w tym roku już nie wypali. W branży taka postawa rozlewa się jak mleko, bo to wszystko jest niepoważne. Pytanie, czy po takim potraktowaniu sprawy, w przyszłym roku ktoś w ogóle będzie chciał z „miastem” rozmawiać?

A tak przy okazji. Kołobrzeg już dwukrotnie mógł mieć koncert w ramach „Wakacji z TVP”, transmitowany kilkukrotnie na wszystkich antenach, w porze największej oglądalności. Ale TVP odbiła się od urzędu ze swoją ofertą. Sorry, ale tak się nie da prowadzić poważnie spraw promocji miasta.

Jacek Woźniak

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama