Few Clouds

11°C

Kołobrzeg

21 maja 2024    |    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
21 maja 2024    
    Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

życzenia kołobrzeg


Stało się to, czego życzyliśmy wam, abyście nie doświadczali w Wasze Święta. Pisaliśmy o tym niemal co roku. A życzyliśmy wam, żeby wasze życzenia nie ograniczały się do sms-ów czy mms-ów ściągniętych z internetu. Ściągam obrazek, załączam, dodaję adresatów. Wysyłam. Problem z życzeniami rozwiązany? Nic bardziej mylnego. Oczywiście, ktoś powie, nie mogę dzwonić do wszystkich całą wigilię i składać życzenia. No cóż, na tym polegają życzenia, że o ich jakości świadczy to, że nie są zrobione na odwal, byle jak. Ten rok wszakże usprawiedliwiał – przynajmniej teoretycznie – takie zachowania. Wielkanoc spędziliśmy on-line, podobnie to Boże Narodzenie. W kościołach pustki, opłatkiem dzieliliśmy się na odległość. Skoro więc mamy już technologię, wykorzystajmy ją do tego, żeby być razem.

Oczywiście, jesteśmy już zmęczeni ciągle modulowanymi zakazami, lekcjami w sieci, noszeniem maseczek, godzinami dla seniorów czy przetrąconymi planami na ferie. Jednakże jest to niezależne od nas i musimy zderzyć się z tym, i temu podołać. To zadanie naszej cywilizacji. To wszakże paradoks, gdy mamy tyle możliwości, technologii, super rozwiązań na każdą okazję, a rozkłada nas na łopatki jakiś niewidzialny wirus. Podobnie jest z Bożym Narodzeniem. Zgodnie z tradycją, w szopie było zimno, śmierdziało, warunki mocno odbiegały od tego, gdzie większość z nas się rodzi, a my z uporem gromadzimy się w święta i cieszymy się, śpiewamy kolędy, więcej, dekorujemy drzewka, zapalamy lampki. Jest cudownie. Kolejny absurd, powiększony od stół uginający się od 12 potraw, „Coca-Coli”, czekolady, a pewnie i chipsów.

Powiecie, że jesteście ze sobą już kolejny miesiąc, dzieci siedzą przed komputerami, a my życzymy wam, żebyście dalej tak kisili się ze sobą. Co to, to nie. Życzmy wam, żebyście w te Święta byli dla siebie otwarci, po ludzku, abyście słuchali, a nie słyszeli, abyście, w miarę możliwości, bo są przecież ograniczenia, więc róbcie to bezpiecznie, abyście znaleźli czas dla siebie samych, ale i dla bliskich. Tak bardzo zamknęliśmy się w czasie epidemii, że jesteśmy dostępni dla nielicznych. Nie róbmy ze swoich światów twierdz z drzwiami otwieranymi na czujnik termometru 36,6. Życzymy Wam spełnienia marzeń, bo warto je mieć, aby dążyć do ich realizacji. Życzymy Wam Świąt zdrowych i wolnych od trosk, abyście wypoczęli i nabrali sił, bo będą nam wszystkim potrzebne. Nade wszystko, bądźmy dla siebie mili.

Redakcja Miastokolobrzeg.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama