Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

kołobrzeg, miastokolobrzeg.pl, z teki Konrada, felietonWładza stawia na „utratę zaufania”... Kiedy piękni chłopcy z PO brali stery w Polsce ludzie naiwnie wierzyli w obietnice cudów jakie sprzedano na „dzień dobry”. Dzisiaj wiadomo, że z tymi cudami to była lipa, po trzech latach rządów wszystko rozsypuje się jak domek z kart: żadnych reform, żadnych autostrad, zapaść budżetowa, traktowanie emerytów jak stada baranów, a do tego wszystkiego kolejowy tragizm, po którym każdy minister (a nawet i rząd) mający coś wspólnego z honorem podałby się natychmiast do dymisji. Zbiorowe szaleństwo społeczeństwa znajdujące swoje ujście w sondażach poparcia dla POtalitarystów ma się niestety cały czas dobrze. Na tej kanwie Janusz Gromek został ponownie prezydentem miasta. Dziwne? Ano, dziwne, bo przecież miało być inaczej, miała powrócić jaka taka normalność. Demokracja lubi zaskakiwać, więc zaskoczyła ponownie, tym razem radnego Bieńkowskiego i jego sztab wyborczy, psa Maksia, panią Lodzię i Bóg wie kogo jeszcze. Zwycięstwa w wyborach samorządowych panu Gromkowi pogratulował nie byle kto, bo sam prezydent Bronisław Komorowski, co natychmiast podniosło poziom egoizmu u Jego Ekscelencji do wysokości 8 piętra bloku na Wąskiej. I znowu przez cztery lata będzie prosto i śmiesznie, za to z gwarancją rozwoju. Czego? W dalszym ciągu nie wiadomo, bo trudno dopatrzeć się jakiegoś spektakularnego rozwoju w odśnieżaniu chodników, co wytknął władzy redaktor Piotr Pasikowski w swoim materiale wyemitowanym w lokalnej telewizji. Żeby jednak nie było, że się tylko czepiam – pochwalić muszę prezydenta Gromka przynajmniej za to, że nie zdobył się na publiczną odwagę i na wszelkie skargi odnośnie wspomnianych chodników i ulic nie odpowiedział kołobrzeżanom językiem swojej koleżanki z Platformy Obywatelskiej piastującej stanowisko prezydenta Warszawy: „ludzie muszą się do śniegu przyzwyczaić!”.

Żarty, żartami, ale oddanie całkowitej władzy w naszym mieście jednej partii nie jest rzeczą dobrą. Umocnienie poczucia władzy u Janusza Gromka czy Tomasza Tamborskiego może prowadzić do złych praktyk politycznych. Już teraz huczy od plotek o tym, że ktokolwiek śmiałby mówić coś złego na Jego Ekscelencję może zostać ukarany wizytą na specjalnym dywaniku – doświadczyć tego miał podobno pewien kurier z Urzędu Miasta. Wykluczyć nie można, że hasło wyborcze prezydenta Gromka pt. ”Gwarancja rozwoju” może zostać zamienione na inne, czyli „utrata zaufania”. Ofiarą tej doktryny politycznej padła już Wioletta Dymecka, wieloletnia prezes Wodociągów.

Po wyborach  rozkręciła się karuzela personalna. Anna „reklamówka” Mieczkowska (piszę „reklamówka” bo w końcu wystąpiła w spocie reklamowo-wyborczym Platformy Obywatelskiej) została wiceprezydentem od spraw społecznych, kultury i sportu, chociaż w pracy samorządowej nie ma żadnego doświadczenia, no może poza wspomnieniami i radami od swojego męża, który za czasów koalicji SLD-AWS był w latach 1999-2000 sekretarzem miasta. Pomijam wredne plotki o tym, jakoby na wieść o odejściu pani Anny do pracy w Urzędzie Miasta, w „Okruszku” wystrzeliły z radości szampany, bo to takie paskudne zjawisko zazdroszczenia komuś awansu społecznego.

Do karuzeli załapali się jeszcze Mirosław Tessikowski (uchwycił w swojej karierze zawodowej kolejny przyczółek: tym razem został wicestarostą), Ryszard Szufel (został
przewodniczącym Rady Miasta oraz Paweł Hryciów (nowy prezes miejskich Wodociągów). I jest dobrze…

Konrad Jaskólski

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama