Overcast Clouds

12°C

Kołobrzeg

29 września 2022    |    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał
29 września 2022    
    Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Felieton Roberta DziembyNie uważam się za debila… W niedzielę mamy referendum. Wydamy na nie 100 milionów złotych. Ja 6 września pójdę na niedzielny spacer.


Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika "Polityka" dostrzegł, że coraz częściej politycy uważają wyborców za debili. Skądinąd, politycy niespecjalnie się mylą, bo mają wyniki badań, z których wynika, że ludzie nie rozumieją najprostszych przekazów informacyjnych. Skoro tak, jak wytłumaczyć im, co to ordynacja wyborcza? Rozmawiałem z ludźmi wykształconymi i oni de facto nie wiedzą o co chodzi. Nie ukrywajmy - Kukiz i jego ekipa mogą jeździć gdzie chcą i gadać co chcą. Nie zabraknie tych, którzy im uwierzą. Przykład. Kukiz twierdzi, że ma 4 tysiące osób chętnych do startowania w wyborach, a może wziąć tylko tysiąc. Szum, afera, skandal. Ale Kukiz nie tłumaczy, dlaczego tak jest, ani też nikt go nie pyta. A sprawdzać tego nikt nie ma czasu.

Populizm w polityce nie jest niczym nowym. Im ludzie mają bardziej rozbudzone oczekiwania, tym łatwiej wygrywać populistom. Konsekwencją populizmu i debilizmu w polityce jest to, że wypierają one normalnych ludzi. Partie wyparły platformy, a teraz mamy ruchy społeczne z ludźmi, których wiarygodność jest zerowa. To nie przeszkadza tysiącom osób popierać takich liderów. Ale czego od nich oczekiwać, gdy niby cywilizowany prezydent - Bronisław Komorowski, zniża się do poziomu politycznego wandala i walcząc o swój prywatny interes, ogłasza referendum? W ślad za nim idzie Andrzej Duda, zwołując referendum wbrew konstytucji, tylko dlatego, żeby PiS wygrało w październiku wybory.

Nie uważam się za debila i nie życzę sobie, żeby politycy mnie jak debila traktowali. W niedzielę jestem na spacerze, w ramach którego będę się relaksować, bez przykładania ręki do dewastowania Polski.


Robert Dziemba

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama