menu

Reklama

POPULARNE

Reklama

Imprezy

środa, 20 lutego 2019
START 19:00
piątek, 22 lutego 2019
START 18:00
piątek, 22 lutego 2019
START 19:00 00:00
piątek, 22 lutego 2019
START 19:00 00:00

Facebook

Reklama

Informacje

Ogłoszenia ***  Sprzedam telewizor  (Sprzedam)  ***  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym  (Dam Pracę)  ***  Przedstawiciel Handlowy  (Dam Pracę)  *** 

Zagłada Ekoparku (fotovideo)

Wystarczyła chwila, żeby tony wody zgromadzone w Ekoparku Wschodnim rozsadziły groblę i zmiotły most na ścieżce rowerowej do Podczela. Setki metrów sześciennych wody wpływają do Bałtyku. W akcji zabezpieczania mostu uczestniczyły siły porządkowe w tym straż pożarna. Na szczęście nikt nie zginął.


W chwili zdarzenia, na ścieżce znajdowali się turyści, którzy zawiadomili służby ratunkowe. Jak się okazało, wielkie masy wody, które szukały ujścia, znalazły je w najmniej oczekiwanym momencie, za to w miejscu, o którym urzędnicy dobrze wiedzieli, że było zagrożone zniszczeniem. Czy dopełniono wszelkich procedur w tej kwestii, to się okaże. Jak powiedział naszemu portalowi Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydenta, problem wody w Ekoparku był monitorowany, ale niewiele można było w tej sprawie zrobić. Zniszczenia są dość poważne. Uszkodzeniu uległa ścieżka i drewniany most. Szeroka rzeka wlewająca się do morza oddzieliła Podczele od Kołobrzegu od strony północnej. Straty zanotowała też Telewizja Kablowa Kołobrzeg, której światłowód biegnący do Podczela został zerwany. Mieszkańcy nie mają internetu oraz telewizji. Jak poinformował nas prezes TKK Jarosław Domaracki, w czwartek od rana ruszą prace przy naprawie światłowodu i jeśli tylko będą korzystne warunki to po południu wszystko powróci do normy.
W ciągu godziny woda w Ekoparku opadła niemal o metr. Zdaniem ekologów, którzy przybyli na miejsce, urzędnicy powinni przewidzieć problem wzbierającej wody i zapobiec zniszczeniu ekosystemu Ekoparku. Ich zdaniem, mówiło się o tym od dwóch lat, bo podobny problem został odnotowany w 2007 roku i ta część grobli powinna zostać przebudowana. Zdaniem Tadeusza Twardego, kołobrzeskiego przyrodnika, opadnięcie wody to zagłada Ekoparku. - Wiele unikatowych gatunków roślin i zwierząt może przestać istnieć - mówi ze smutkiem Twardy. - Nie wierzę, że nikt nic w tej sprawie nie mógł zrobić. Dla miasta i jego mieszkańców, a przede wszystkim dla przyrody to niepowetowana strata.

Fot. Przemysław GryńDodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

powiat kołobrzeg

Pajor

Najnowsze komentarze

 • Hoc "dwójką" na liście do europarlamentu
  Czym to się tak zasłużył Jarosławowi I Deweloperowi Polski, że go tak wysoko umieścił na liście. Może ...

  Czytaj...

   
 • Hoc "dwójką" na liście do europarlamentu
  Czyli Czesiu papa ze stołka. Zawsze Gróbarczyk mial 1,,widać za słabe ogniwo, żeby pokonać prof ...

  Czytaj...

   
 • Powiat będzie współpracować z muzeum w Dęblinie
  Panie Pawle, skąd teraz ta miłość do Pana Starosty?

  Czytaj...

   
 • Tańcem walczą z przemocą wobec kobiet [foto, wideo]
  A to szkoda że taka pogoda, bo niektórzy, a zwłaszcza niektóre znowu będą myślały, że to tylko taniec.

  Czytaj...

   
 • Tańcem walczą z przemocą wobec kobiet [foto, wideo]
  Nawet fajnie te występy towarzyszące wyglądały. Ale tych pań to coś mało było? Szkoda, że nie potrafiły ...

  Czytaj...

   
 • Tańcem walczą z przemocą wobec kobiet [foto, wideo]
  Nie ocenzurowana. W tym miejscu przerwałem nagranie, gdyż zaczął padać deszcz. Sprzęt mógłby zostać ...

  Czytaj...

   
 • Tańcem walczą z przemocą wobec kobiet [foto, wideo]
  I szkoda że relacja wideo nagle się kończy i ... zaczyna się opowieść o dwóch górach co to się zeszły.

  Czytaj...