Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Jeden z najpiękniejszych baletów świata " Jezioro Łabędzie" do muzyki P. Czajkowskiego zostanie wystawiony po raz pierwszy w Amfiteatrze w Kołobrzegu dnia 31 lipca 2016 roku o godzinie 20.00. Patronat honorowy tego niezwykłego wydarzenia objął prezydent Janusz Gromek.

„Jezioro Łabędzie” to z pewnością fenomen w historii baletu. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący każdą publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu – w wykonaniu uznanego na całym świecie Narodowego Baletu Ukrainy – jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów całego świata.

Na spektakl zaproszeni zostaną dzieci i młodzież z Ogniska Baletowego w Kołobrzegu, którzy będą mieli możliwość  przed spektaklem poznać światowej klasy artystów, obserwować próbę a po wydarzeniu wykonać wspólne pamiątkowe zdjęcia. - Tego typu przeżycia mają niejednokrotnie wielki wpływ na życie najmłodszych artystów i należy takowe za wszelką cenę wspierać - mówi dr Woytek Mrozek Dyrektor Artystyczny AVIP.

„Jezioro Łabędzie” to wydarzenie roku dla całej rodziny i każdego kto kocha taniec w najlepszym wykonaniu. Imperial Lviv Balet to jeden z najlepszych baletów na świecie. W sierpniu b.r. balet zatańczy podczas swojego tournee tylko jedno przedstawienie w Polsce, właśnie w Kołobrzegu. Imperial Ballet wróci do Polski w miesiącach listopad i grudzień 2016 roku oraz w styczniu i lutym 2017 roku. Serdecznie zapraszamy!!! Tego wydarzenia nie można opuścić.

Bilety można nabyć drogą elektroniczną na www.ebilet.pl - kliknij w poniższy link
oraz w kasach w Kołobrzegu:
Biuro Amfiteatru - ul. Fredry 1, Kołobrzeg
Punkt przy Molo - początkowy odcinek promenady od strony mola (okolica trampoliny)
Sklep muzyczny FLAMENCO - ul. Giełdowa 7d (okolice Hosso)
Punkt IT - vis a vis dworca głównego PKP
Punkt IT - ul. Morska, port jachtowy