Ogłoszenia ***  Pożyczki Hipoteczne bez Bik!Także z komornikiem!  (Usługi)  ***  Zatrudnimy Kierownika Rehabilitacji  (Dam Pracę)  ***  Wycinka Drzew Forest  (Usługi)  ***

Miastokolobrzeg.tv: sesja radnych na żywo

informacje kołobrzeg, sesja, rada, miastokolobrzeg.tvOkoło godziny 10.00 startujemy z transmisją na żywo z sali obrad Urzędu Miasta. będziemy na żywo przekazywali informacje i komentarze z obrad radnych.

Dzisiejsza sesja trochę potrwa i miejscami będzie burzliwa. Na razie nie wiadomo, w jakich składach osobowych stawią się poszczególne kluby i czy rządząca miastem PO będzie miała przewagę głosów do samodzielnego działania na sesji. Do ewentualnej zmiany porządku obrad potrzeba 11 głosów. Emocje na pewno wywoła uchwała dotycząca likwidacji Centrum Promocji i Informacji Turystycznej. Dyskusja nie ominie uchwały w sprawie zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody zachodniopomorskiego (dowiedz się więcej: przeczytaj).

Radni zapewne nie odmówią sobie wystąpień zarówno w temacie zmian w budżecie, jak również zbliżającego się rozpoczęcia budowy mieszkań komunalnych i socjalnych, stref płatnego parkowania, a także Kotwicy Kołobrzeg - radni zapoznają się z wynikami kontroli w zakresie promocji przez koszykarską Kotwicę. Zapewne dyskusja będzie także nad zmianami w Statucie Miasta. W projekcie uchwały przewidziano zmianę (skrócenie) terminów zwołania sesji, w tym sesji nadzwyczajnej do 3 dni, wprowadza się głos "ad vocem" jako priorytetowy, znika głosowanie poprzez podniesienie ręki.