19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

platforma,kołobrzegMarek Hok, Janusz Gromek oraz Ryszard Szufel podsumowali mijające 100 dni. Jak mówi Janusz Gromek, pracuje tak, by ludziom żyło się lepiej.

- Niestety, z przykrością muszę to powiedzieć, miniony okres, to okres złej pracy w Radzie Miasta. Tej współpracy nie było i nie ma jeżeli chodzi o współpracę pomiędzy Klubem Platformy Obywatelskiej a Klubem Porozumienie Dla Kołobrzegu. Widocznie taka już będzie nowa formuła pracy w Radzie Miasta, którą narzuciła pani Wioletta Dymecka jako lider tego ugrupowania - podsumował Ryszard Szufel, przewodniczący Klubu PO. Zarzucił Dymeckiej, że działanie PDK jest całkowicie wbrew obietnicom, które składała podczas kampanii wyborczej.

Janusz Gromek przedstawił wydarzenia, w jakich uczestniczył w ciągu ostatnich 100 dni. Był na przykład na spotkaniu włodarzy gmin uzdrowiskowych w Krynicy. Prezydent odniósł się również do felietonu z naszego portalu, podsumowującego 100 dni rządów PO (przeczytaj), twierdząc, że nie ma żadnej dziury w działaniu. Warto przypomnieć, że hasłem Gromka w ostatnich wyborach była właśnie "siła działania". - Od początku tego roku jest ogrom pracy, który realizujemy wszyscy tu w urzędzie, w jednostkach podległych urzędowi, szkoły, przedszkola, MOPS, MOSiR, RCK, a także spółki - informuje prezydent. Janusz Gromek podsumował także sprawy inwestycji i rozwoju miasta oraz sytuację w spółkach miejskich.

Poseł Marek Hok przypomniał, że po raz pierwszy w historii miasta prezydent ma przeciw sobie większość w Radzie Miasta. Poseł PO stwierdził, że ugrupowania idące pod szyldem Porozumienia Dla Kołobrzegu do wyborów miały dać nową jakość. - Okazało się już na pierwszej sesji, że chodzi o coś innego - podsumował Hok. Stwierdził, że podejmowane są próby destabilizacji pracy prezydenta, a nawet działania na szkodę miasta. Więcej w materiale video.