Light rain

20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

sesja,budżet,kołobrzegRadni dyskutują na kolejnej, tym razem budżetowej sesji Rady Miasta. Ostatecznie, po wielu sporach, budżet ma być uchwalony w sobotę, po zawarciu porozumienia.

Sesja zaczęła się od wspólnej inicjatywy Klubu Porozumienie Dla Kołobrzegu i Klubu Platforma Obywatelska w sprawie apelu do rządu o wstrzymanie prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. I na tym się skończyło.

W ramach uzasadniania projektu uchwały o wystąpieniu Kołobrzegu z Lokalnej Organizacji Turystycznej Regionu Kołobrzegu i przystąpienia do utworzenia Kołobrzeskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, na zarzut Ryszarda Szufla, że jego klub nie miał nawet możliwości przedyskutować projektu uchwały, Cezary Kalinowski przypomniał mu: "Nas jest jedenastu". Obecnie trwa dyskusja nad projektem uchwały. Ireneusz Zarzycki skrytykował LOT za to, że nie chciał wziąć 2,2 mln zł, ale zauważył, że być może jednak warto przedyskutować na komisjach wystąpienie z tej organizacji.

Zdzisław Kaczmarek z zarządu RSTU zaapelował, aby nie majsterkować przy turystyce, o czym branża dowiedziała się z mediów. Wtórował mu Wiesław Parus przypominając, że co nagle to po diable i wniósł o zdjęcie tej uchwały z porządku obrad.

Bogdan Błaszczyk argumentował, że jednak w kampanii wyborczej Porozumienie Dla Kołobrzegu doskonale poznało działanie LOT. Błaszczyk odmówił spełnienia wniosku Jacka Woźniaka, aby przedstawić dane, na podstawie których powstał wniosek Klubu Porozumienie Dla Kołobrzegu. Tym samym nie pozna ich branża turystyczna ani mieszkańcy.Przekształcenie ma się zdaniem Błaszczyka dokonać z powodu braku woli prezydenta.

Kamila Barszczewski, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej, jak wspomniała, ta, która nie chciała słynnych 2 mln zł, zaapelowała o dialog, którego nie było, żeby LOT o swojej przyszłości nie dowiadywał się z mediów i konferencji prasowych. Odpowiedział jej Bogdan Błaszczyk, że wystąpienie z LOT to nowe otwarcie.

Wniosek o zdjęcie uchwały przepadł w głosowaniu, za to przegłosowano wniosek o zamknięcie listy mówców. Na koniec, suchej nitki na Bogdanie Błaszczyku nie zostawił zastępca prezydenta Jerzy Wolski przypominając, że pierwszy LOT założył Bogdan Błaszczyk i miał go tak jak go założył, tak go rozwiązał. Na koniec, Cezary Kalinowski skrytykował działalność LOT i stwierdził, że nie można uzyskać dobrego efektu promocyjnego przez rozdrobnienie tej promocji. Jego zdaniem, KLOT skupi się na promocji Kołobrzegu, a nie promocji regionu. Ostatecznie, radni Porozumienia przegłosowali wystąpienie z LOT.

Skarbnik Grzegorz Czakański przedstawił projekt budżetu, do którego poprawki w imieniu Porozumienia Dla Kołobrzegu. I tak zaczęły się spory, które ostatecznie zakończyły się przełożeniem glosowania budżetu na sobotę.