28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

informacje kołobrzeg, morsy, rekord, guinnessNa plaży na wysokości Kamiennego Szańca odbyła się dziś próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie morsów kąpiących się w morzu. W Kołobrzegu były ich setki.

Takiej ilości morsów na kołobrzeskiej plaży jeszcze nie było. W ramach bicia rekordu Guinnessa, zarejestrowało się ponad 1400 osób, które weszły dziś do morza. Przyglądały im się setki turystów i kołobrzeżan. Do Kołobrzegu przyjechały morsy z terenu województwa, jak te z Międzyzdrojów czy Morsjanie z Gościna, ale także z najrozmaitszych zakątków Polski. Były również morsy z zagranicy - przyjechała ich całkiem spora grupka: z Austrii, Niemiec czy Wielkie Brytanii. Były również morsy kołobrzeskie, zwłaszcza te, które od 5 lat kąpią się z lewej strony naszego mola.

Punktualnie o 13.00 odbyło się wielkie odliczanie i tłumy morsów weszły do Bałtyku. Odbył się odczyt kontrolny ilości osób, które znalazły się w wodzie, a potem była świetna zabawa, także z publicznością, która została wpuszczona na plażę. Temperatura powietrza wynosiła 7 stopni, a wody 4 stopnie Celsjusza.

Jak mówi Przemek Kiełkowski, pierwszy prezes Kołobrzeskiego Klubu Morsa, obecnie Kołobrzeg ma bardzo dużą ilość aktywnych morsów i jest jednym z "morsowych zagłębi". - Naszą ideą od początku była promocja miasta w tak zwanym martwym sezonie. Gdy mówiłem, że na morsowaniu można zbudować ciekawy produkt turystyczny, nie wszyscy w to wierzyli. Dziś widać, że to nie tylko świetna zabawa, ale również duża korzyść dla Kołobrzegu - mówi były prezes KKM.

Fot. Kacper Pajor