29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Powiat ma budżet: 13 głosów zaTrzynaście głosów za, cztery przeciw i dwa wstrzymujące się - to wynik dzisiejszego głosowania nad budżetem dla Powiatu Kołobrzeskiego na 2017 rok.

Według prognozy budżetowej, do budżetu powiatu w 2017 roku wpłynie niemal 97 mln zł, z czego subwencje ogólne to 44 mln zł. Planowane wydatki mają nie przekroczyć 98,2 mln zł, a deficyt budżetowy w wysokości 1,4 mln zł ma zostać pokryty wolnymi środkami z lat ubiegłych. - Warto zaznaczyć, że jest to budżet z ważnymi dla naszego miasta i powiatu inwestycjami, jaki przebudowy ulicy Jedności Narodowej, przebudowa drogi powiatowej z Gorawina do drogi krajowej nr 6, czy wreszcie, budowa stadionu lekkoatletycznego - mówi starosta Tomasz Tamborski.

Ale opozycja miała zupełnie inną opinię na temat budżetu. 4 osoby z Klubu Prawo i Sprawiedliwość głosowały przeciw. Wskazywali, że budżet nie jest równomiernie rozłożony. Ryszard Czepulonis uważa, że więcej środków powinno zostać przeznaczonych na DPS Gościno w stosunku do DPS Włościbórz, po to, aby można było zwiększyć stan etatowy. Radny Tadeusz Kowalski krytycznie podsumował wydatki na promocję, wnosząc o ich przesunięcie na inwestycję. To jednak na tym etapie procedowania budżetu okazało się niemożliwe. Krzysztof Zadka krytykował architekturę budżetu. Nie zgodziła się z nim Barbara Ostrowska, skarbnik powiatu. - Mówi nam się, że możemy składać wnioski do budżetu, ale jeśli składamy jakieś wnioski, to słyszymy, że już za późno, budżet jest zamknięty. My uważamy, że akcenty mogą być inne, skierowane na potrzeby mieszkańców - mówi radny Ryszard Czepulonis.

Powiat ma budżet: 13 głosów za