Broken Clouds

25 kwietnia 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Kiełkowski startuje na radnegoW wyborach uzupełniających do Rady Miasta, które odbędą się 15 stycznia, drugim kandydatem w kolejności rejestracji, jest znany w Kołobrzegu - Przemysław Kiełkowski.

A oto, co kandydat startujący z komitetu Janusza Gromka, ma do powiedzenia o sobie: "Jestem rodowitym kołobrzeżaninem, mam 34 lata. Urodziłem się i wychowałem w centrum miasta. Na co dzień pracuję w dzielnicy uzdrowiskowej, jako kierownik jednego z ośrodków. Cztery lata temu dzięki poparciu kołobrzeżan zostałem przewodniczącym Zarządu Osiedla Śródmiejskie. To był bardzo aktywny czas dla centrum miasta. Wspólnie z Radą Osiedla udało nam się przekonać władze miasta i zrealizować kilka kluczowych projektów, jak choćby przebudowa ulicy Rzecznej, czy budowa placu zabaw przy ulicy Dubois. Skutecznie wnioskowaliśmy o przebudowę ulicy Budowlanej i Emilii Gierczak, które teraz się finalizują. Na deptaku przy ulicy Emilii Gierczak uchroniliśmy kwietniki, które chciano przerobić na ogródki piwne. Było też wiele innych małych remontów i inwestycji - trudno wszystko wymienić.

W projekcie przebudowy ulicy Budowlanej po rozmowach z władzami miasta udało nam się zachować wszystkie miejsca parkingowe. Dodatkowo powstaną miejsca dla rowerów i motocykli. Pojawi się chodnik z betonową kostką szlachetną, a ulica zostanie połączona z miejskimi ścieżkami rowerowymi. Zwróciłem się do Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej z wnioskiem o zainstalowanie monitoringu w tunelach pod blokami. Uważam, że to wraz z nowymi lampami ledowymi poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.

Przed nami wybory uzupełniające. Cześć z Państwa będzie 15 stycznia wybierać radnego -€“ swojego przedstawiciela w samorządzie. Niełatwo będzie zastąpić wieloletniego samorządowca Cezarego Kalinowskiego. Uważam jednak, że pracowitością i zdobytym przez ostatnie cztery lata doświadczeniem w Zarządzie Osiedla, sprostam zadaniu. W Radzie chcę się skupić na polepszaniu oferty Kołobrzegu dla mieszkańców i odwiedzających nas gości. Jako radny wesprę działania na rzecz ograniczenia ruchu w centrum miasta oraz lepszego skomunikowania dzielnicy uzdrowiskowej z centrum. Jednym z moich priorytetów jest budowa nowych miejsc parkingowych, a jeżeli chodzi o inwestycje drogowe to będę przekonywał do remontów ulic Drzymały, Strzeleckiej, Walki Młodych i Zdrojowej, jak również o lepsze wyposażenie placów zabaw i więcej terenów zielonych. Zasługujemy na to, by nasze otoczenie było przyjazne, nowoczesne, zadbane i bezpieczne. Bieganie to moja pasja. Mam naturę maratończyka, kiedy za coś się biorę, to chcę ukończyć. Jestem dyrektorem corocznej imprezy „Kołobrzeg Maraton” dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspólnie z przyjaciółmi i kolegami zorganizowaliśmy Pierwszy Międzynarodowy Zlot Morsów. Kocham Kołobrzeg, w jego rozwój wkładam całą siłę i energię. Startuję, bo lubię działać dla dobra miasta i jego mieszkańców. Mandat radnego zwiększy moją skuteczność".