28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Co Mieczkowską łączy z Gromkiem?Według portalu „E-kg.pl”, Anna Mieczkowska i Janusz Gromek to potencjalni kandydaci na prezydenta miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej. – To nieprawda – mówi Mirosław Tessikowski, rzecznik kołobrzeskiej PO.

Sprawa nas zainteresowała. Oto bowiem Platforma, którą pytaliśmy kilka dni temu, nie ma żadnego stanowiska w temacie kandydata na prezydenta Kołobrzegu. A tu się okazuje, że jednak jest inaczej. Powyższe powiedzieć miał rzecznik Platformy. Ale Tessikowski zaprzecza: - Nie ma żadnej uchwały, ani żadnego stanowiska, które zawierałoby jakiekolwiek stanowiska w sprawie naszego kandydata czy kandydata na kandydata. Owszem, te dwa nazwiska pojawiły się na naszym zarządzie, ale nic poza tym.

Te dwa nazwiska to Anna Mieczkowska i Janusz Gromek. Ten ostatni, nadal jest prezydentem, ale nigdy nie powiedział, że kandydować nie będzie. W sobotę, podsumuje 10 lat swoich rządów, ale to nie oznacza, że nie będzie miał okazji do 15-lecia. O Annie Mieczkowskiej, jako potencjalnym kandydacie na prezydenta miasta, mówiło się już 2 lata temu. Jednak wobec kontrofensywy Porozumienia Dla Kołobrzegu, Platforma postanowiła bezdyskusyjnie na start Janusza Gromka. Według Anny Mieczkowskiej, obecnie prezydentem jest Janusz Gromek, a do wyborów zostały dwa lata, więc zbyt wcześnie jest mówić o tym, kto będzie kandydował. Mieczkowska mówi o tym, że naturalnym kandydatem Platformy byłby Janusz Gromek, ale pojawiają się także inne nazwiska. Na pytanie o to, czy na giełdzie jest również jej nazwisko i czy sama zamierza startować, Mieczkowska odpowiada, że nie podjęła jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie.