18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Starostwa nie przeniosą, ale...Radni Komisji Infrastruktury Rady Powiatu zajmowali się sytuacją w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego. Coś się zmieni: pracownicy mają dostać klimatyzację.

Na pracę w Wydziale Komunikacji narzekają nie tylko klienci, ale także pracownicy starostwa. Przeprowadzone badania i analizy wskazują, że żadne zmiany ani systemy nie są w stanie zlikwidować ogromnych kolejek do okienek. Powiększenie wydziału nie wchodzi w grę. Choć radni rozmawiali o możliwościach jego przeniesienia, to nie ma na to warunków lokalowych. A przenosiny starostwa, to pieśń przyszłości, choć radni tego nie wykluczyli.

Z analizy funkcjonowania wydziału wynika, że to, co najbardziej drażni klientów, to brak miejsc parkingowych i ciągnące się procedury, które powodują, że muszą opuścić kolejkę i iść wykupić kolejny bilet. Kolejna sprawa to kolejki, których jak się okazuje, nie jest w stanie rozładować system kolejkowy. Zdaniem Tomasza Tamborskiego, odpowiadają za to sami klienci, którzy rejestrują się nawet pięć razy, a potem przychodzą, kiedy im pasuje. A inni czekają. Zdaniem starosty, dokładanie stanowisk i zatrudnianie dodatkowych urzędników też jest bezcelowe. Kolejki bowiem tworzą się w określonych dniach i godzinach: po weekendzie, kiedy ludzie kupują samochody, a także rano, gdy parking przed starostwem jest bezpłatny. - Są godziny, w których nie ma w wydziale nikogo - argumentuje starosta.

Swoje uwagi zgłaszają także pracownicy. Podstawowa sprawa, to agresywni i napastliwi klienci. Urzędnicy są zastraszani i poniżani. Bywa, że klienci wyżywają się na nich za to, że długo stali w kolejce. Ale też, co się zdarza, to urzędnik ma być winny za to, że komuś brakuje wymaganych dokumentów - dotyczy to zwłaszcza rejestracji pojazdów zagranicznych, które kupowane są bez kompletu dokumentów. Wraz z tym, są problemy z rejestracją. Złość wzbudza fakt, że za procedurę trzeba zapłacić w kasie piętro niżej, a już do szewskiej pasji doprowadza fakt, że nie można zapłacić kartą kredytową. Jak mówi Jerzy Wąsik, klienci biegają potem i szukają bankomatu. Tu akurat sytuacja się poprawi i kartą będzie można płacić już wkrótce. Powiat ma także założyć urzędnikom klimatyzację. Klimatyzacja już jest, ale na sali obsługi klienta.

Starostwa nie przeniosą, ale...