29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

uciński,zawadzki,kukiz,jowKrzysztof Uciński z ekipy Kukiza twierdzi, że został uderzony na Skwerze Pionierów przez Marka Zawadzkiego. Zawadzki: - Nikogo nie uderzyłem.

Pisaliśmy niedawno o nieporozumieniach w kołobrzeskiej ekipie Pawła Kukiza (dowiedz się więcej: przeczytaj). Wydawało się, że atmosfera uległa poprawie, ale można mieć co do tego wątpliwości.

Krzysztofa Ucińskiego spotkaliśmy pod Komendą Powiatową Policji w Kołobrzegu. Był roztrzęsiony. Poinformował nas, że składa zawiadomienie dotyczące naruszenia jego nietykalności osobistej. Jak twierdzi, miało do tego dojść na Skwerze Pionierów. Osobą, która go uderzyła, jak mówi członek ekipy Pawła Kukiza i jednocześnie przedstawiciel inicjatywy referendalnej dotyczącej jednomandatowych okręgów wyborczych, miał być Marek Zawadzki, osoba, która również działa w ekipie Kukiza i wspiera inicjatywę referendalną. - Uderzył mnie telefonem w klatkę piersiową i odepchnął mnie - relacjonuje Uciński. Panowie mieli się spotkać twarzą w twarz i jak mówi nasz rozmówca, usłyszał kilka niecenzuralnych słów pod swoim adresem. Nie nadają się do cytowania. - To co on zrobił to jest skandal. Jestem w głębokim szoku.

O to, co się stało na Skwerze Pionierów, czy Krzysztof Uciński został uderzony, pytamy Marka Zawadzkiego: - (śmiech) Nie, ja go nie uderzyłem, absolutnie - oświadcza wesoło Zawadzki. Według niego, to on jest ofiarą, bo Uciński miał rzucić się na niego. Na pytanie dlaczego miał to zrobić, Zawadzki odpowiada: - Ma swój świat.

Zarówno Uciński jak i Zawadzki działają w odrębnych komitetach referendalnych w sprawie JOW. Przekonują mieszkańców i turystów, aby 6 września wziąć udział w referendum i głosować na "tak".

uciński,zawadzki,kukiz,jow
Fot. archiwum