Broken Clouds

18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Adam HarringtonW czwartek tuż po godzinie 15-stej w siedzibie Kotwicy Kołobrzeg S.A. pojawił się nowy nabytek Adam Philip Harrington. Ma on być wzmocnieniem przed derbowym spotkaniem z AZS Koszalin. Harrington urodził się 5 lipca 1980 roku w Bernadston. Amerykanin ma za sobą grę w zespołach uniwersyteckich w Auburn i w Północnej Karolinie, także zespoły występujące w ligach USA, Europie oraz w Chinach. W sezonie 2003-2004 grał w Chinach w ekipie Shaanxi Kylins. Wrócił do USA, gdzie reprezentował barwy Columbus Riverdragons. W sezonie 2004-2005 Harrington zagrał w 35 meczach uzyskując średnią meczową 11.2 pkt. Ponadto znalazł się w Top10 najlepiej rzucającej trójki w lidze.
W latach 2005-2006 Harrington rozpoczął grę w Europie. Zaczął od Hiszpanii, gdzie reprezentował CB Gran Canaria. Tu w ośmiu występach zaliczył średnią 9.8 pkt. Następnie przeniósł się do Bnei HaSharon w Izraelu. Rozegrał tam dwanaście meczów ze średnią 18.6 pkt. Ostatecznie sezon zakończył w Hiszpanii w ekipie Cantabria Bloncesto, w której wystąpił zaledwie w trzech spotkaniach - średnia 9.7 pkt. W sezonie 2006-2007 przeniósł się do Niemiec, gdzie bronił barw drużyny Brose Baskets. Nie był to jednak zbyt udany okres w jego karierze - średnia meczowa to zaledwie 7.1 pkt (w 11 meczach). Następnie trafił do Chorwacji, gdzie podpisał kontrakt z zespołem Cedevita Zagrzeb. Tam się odnalazł. W jedenastu pojedynkach uzyskał średnią 15.1 pkt. W sezonie 2007-2008 powrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie grał w Tulsa 66ers. Wystąpił w 41 meczach i nabawił się kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu występ w finałach sezonu. Tu osiągnął średnią w każdym meczu wynoszącą 16 pkt. Wygrał również konkurs rzutów za trzy punkty, który odbył się w Nowym Orleanie.
Sezon 2008-2009 spędził w Europie. Grał dla francuskiego Limoges CSP Elite. Średnio uzyskał 13.6 pkt. Doznał kontuzji kostki. która skróciła mu sezon do zaledwie trzynastu gier. Przed kontuzją Harrington mógł pochwalić się średnią wynoszącą 18.5 pkt.

Źródło: Kotwica Kołobrzeg S.A. (red)