19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Brąz dla juniorek UKS OPPW ostatnią sobotę i niedzielę w Wałczu odbył się Finałowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii juniorek.

W turnieju rywalizowały cztery najlepsze zespoły wyłonione w drodze eliminacji, które trwały przez ostatnie cztery miesiące: gospodarz UKS Libero Wałcz, UKS Pomorzanie Szczecin, PSPS Chemik Police oraz Nasz zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski. W ciągu dwóch dni zostało rozegranych sześć spotkań po których zostały wyłonione medalistki sezonu 2016/2017. Podopieczne Krzysztofa Ośliśloka oraz Roberta Szpaka odniosły jedno zwycięstwo nad zespołem ze Szczecina i doznały dwóch porażek z zespołami z Wałcza oraz Polic zdobywając brązowe medale. Mistrzem województwa został PSPS Chemik Police, a wicemistrzem gospodarz UKS Libero Wałcz. Nasze dziewczęta zaprezentowały równy wysoki poziom podczas całego turnieju nawiązując równorzędną walkę z zawodniczkami trenującymi w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku  grającymi w reprezentacji Polski w kategoriach młodzieżowych. Medal Brązowy to duży sukces zespołu, który przed sezonem nie był w gronie faworytów i udział w samym finale byłby dużym sukcesem. Dziewczęta które uczestniczyły w finale to uczennice Klas Sportowych Zespołu Szkół nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Należy nadmienić również, że w zespole UKS OPP Powiat Kołobrzeski znajdowały się zawodniczki z rocznika 2003 oraz 2002 grające jeszcze w najmłodszej kategorii młodziczek i mimo, że nie odgrywały jeszcze głównych ról na boisku, na pewno zebrały dużo doświadczenia i przyczyniły się do sukcesu. Zdobyty brąz to awans do rozgrywek centralnych i udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w dniach 23.02.-26.02.2017r. Zawodniczki z Kołobrzegu w na ten etap rozgrywek udadzą się do Mistrza województwa Lubuskiego. Gratulujemy zawodniczkom oraz  trenerom sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.