29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Amatorsko grali w badmintonaPrzez trzy miesiące dwunastu zawodników brało udział w I edycji Nadmorskiej Amatorskiej Ligi Badmintona, którą zorganizował i przeprowadził Mirosław Kabaciński. Po rozegraniu I rundy podzielono zawodników na dwie grupy.

W „ELICIE” znaleźli się: Bursiło Piotr, Drabik Piotr, Góral Piotr, Krysa Krzysztof, Kurdybacha Stanisław, Łata Krzysztof.
W „I LIDZE” grali: Brzozowski Krzysztof, Kabaciński Mirosław, Kawka Wojciech, Zych Łukasz.

Po rozegraniu około 150 meczów wyłoniono najlepszych zawodników ligi. Z powodów zdrowotnych nie wszyscy mogli dotrwać do końca rozgrywek. Kontuzje lub inne sprawy nie pozwoliły rozegrać wszystkim kompletu meczów.
Końcowa klasyfikacja – Elita:
1 miejsce - Drabik Piotr – 33 pkt.
2 miejsce - Góral Piotr – 30 pkt.
3 miejsce - Łata Krzysztof – 29 pkt.
4 miejsce – Brusiło Piotr – 27 pkt.
5 miejsce – Kurdybacha Stanisław – 27 pkt.
6 miejsce – Krysa Krzysztof – 25 pkt.

Klasyfikacja – I LIGA
1 miejsce - Kawka Wojciech – 22 pkt.
2 miejsce - Kabaciński Mirosław – 22 pkt.
3 miejsce - Warzocha Krzysztof – 13 pkt.
4 miejsce – Brzozowski Krzysztof – 12 pkt.
5 miejsce – Zych Łukasz

Na zakończenie Ligi rozegrano turniej par dobieranych na zasadzie zajętej pozycji w rozgrywkach. W gościnnej Sali OPP rywalizowały cztery pary. I tym razem emocji nie zabrakło. Mecze były zacięte i kończyły się tie-brekami. Na koniec wręczono nagrody za udział w lidze i turnieju. Większość deklarowała udział w drugiej edycji NALB, do której zapisy zaczną się we wrześniu.

Wyniki turnieju par na zakończenie I edycji rozgrywek NALB:
1.    Drabik/Warzocha – Kurdybacha/Krysa       1 : 2 (26:24, 12:21, 10:21)
2.    Łata/Kabaciński – Kawka/Brusiło         1 : 2 (14:21, 24:22, 9:15)
3.    Drabik/ Warzocha – Brusiło/Kawka        2 : 0 (24:22, 21;11)
4.    Łata/ Kabaciński – Kurdybacha/Krysa    1 : 2 (21:16, 18:21, 7:15)
5.    Drabik/Warzocha – Łata/Kabaciński    2 : 0 (30:28, 21:18)
6.    Brusiło/Kawka – Kurdybacha/Krysa      2 : 1 (18:21, 24:22, 15:9)

Klasyfikacja turnieju par:
I miejsce – Krysa Krzysztof/Kurdybacha Stanisław     7  punktów