8°C

29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
29 marca 2024
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kotwica rozgromiła Trefl [foto]Najlepsi podczas tych zawodów byli… kibice. Kibice przez duże „K”. Głośne, chóralne przyśpiewki sektora po lewej stronie trybun, przypominały dobre okresy kołobrzeskiej koszykówki.  Z parkietu wspomagały grupę dopingujących „smoczki” (dzieciaki objęte programem SMOK, Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki utworzonego przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Kołobrzegu). A starsi kibice zaczęli już nawet wspominać  czasy chwały hali przy ul. Wąskiej.

I…  tyle dobrego. Sam mecz bowiem, nie pozostanie chyba na długo w pamięci oglądających go. Co prawda, młodzież zaplecza sopockiego Trefla nie mogła dać sobie rady w bezpośredniej konfrontacji  z przewyższającymi ją fizycznymi parametrami, dużo wyższymi i mocniejszymi kołobrzeżanami. Próbowała jednak momentami odgryzać się, jak choćby w części pierwszej kwarty i na początku drugiej, trafiając  pięć  „trójek”.

Dopiero między trzecią a siódmą minutą drugiej kwarty nasi gracze zdominowali parkiet, rzucając 16 punktów, bez riposty przeciwnika. Na przerwę Kotwica schodziła z 19 punktową przewagą. Na taką różnicę pozwoliła,  w pierwszej połowie, dwukrotnie większa ilość zbiórek i asyst oraz trzykrotnie mniejsza liczba naszych strat.

Trzecia część, jak zresztą cały mecz, to popis gry Pawła Pawłowskiego, dobrze broniącego, aktywnego na całym placu i skutecznie kończącego akcje, który zaaplikował w niej gościom 12 oczek  (wcześniej, w I kwarcie również 8). Zresztą Paweł, Łukasz Wichniarz (w IV kwarcie 10 punktów) i nasz rozgrywający, Dawid Mieczkowski , biorąc na siebie prawie cały ciężar gry, stali się w tym dniu ojcami sukcesu Kotwicy. Czwarta kwarta, do przemilczenia. Przegrana sześcioma punktami, przy dość biernej postawie gospodarzy, pozwalających  dużo niższym sopocianom, a to na penetrację strefy podkoszowej, a to na trafienia zza łuku. Sopocka młodzież w tej części gry rzuciła 24 oczka. Całe  zawody zakończone 22 punktowym zwycięstwem Kotwicy 50. Tylko tyle, choć nasi prowadzili już trzydziestoma punktami. Nadto analizując zapisy meczu, dziwna wydaje się tak mała różnica wobec statystycznych przewag kołobrzeżan. Mieliśmy 52  zbiórki wobec 32 Trefla, asyst 29/12 Trefl, przechwytów 12/6. Kotwica zdobyła 21 punktów po stratach przeciwnika, Trefl tylko 6, 52 punkty spod kosza/16 Trefl, 21 po szybkim ataku, przy 7 przeciwnika. Takie przewagi należy skuteczniej wykorzystywać.

Reasumując;  mecz wygrany, dwa punkty dające dalsze prowadzenie w tabeli, dopisane. Gra wyglądała jednak, jakby niektórzy nasi nie wrócili jeszcze…  z balu sylwestrowego.  Nie bronili, gubili piłkę, niecelnie podawali, niechlujnie prowadzili zagrywki (20 strat), oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, a przecież przyzwyczajać nas zaczęli do rzetelniejszego prowadzenia gry.  Kotwicę 50 czeka wyjazdowy, najtrudniejszy chyba mecz; z Asseco Gdynia, które poza porażką z nami, przegrało tylko raz. Pierwszy, u siebie wygraliśmy dziewięcioma punktami.  Kołobrzescy zawodnicy muszą  jednak za tydzień rzetelniej popracować, wykonując polecenia i realizując założenia  trenera Pawła Blechacza.  Młodzież z Gdyni potrafi już wiele, gra dobrze zespołowo, pokazując całkiem niezły basket. Konieczna jest więc pełna mobilizacja drużyny, jak i poszczególnych jej członków. Liczymy oczywiście na powrót z tarczą.

Na następny mecz w Kołobrzegu, z KS Basket Piła, Kotwica 50 zaprasza 16 stycznia o godz. 18.00.

Kotwica 50 Kołobrzeg - Trefl Sopot  81:59 (22:14, 22:11, 19:10, 18:24)

Kotwica 50: P.Pawłowski  22 (1x3, 9 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty),  Ł.Wichniarz  12 (2x3, 2 zb., 1 as.),  G.Arabas  12 (1x3, 7 as., 3 przechw.),  D.Mieczkowski  9 (4zb., 6 as., 4 przechw.),  P.Kowalczuk  8 (12 zb., 2 as.),  M.Djurić  7 (1x3, 7 zb., 4as.),  P.Lasota  6 (4 zb.),  D.Neumann  3 (1x3, 3 zb.),  M.Chudy  1 (2 zb., 6 as.),  A.Małetko  1 (2 zb.),  G.Dobriański,  K.Urban
Trefl Sopot: Sz.Daszke  11, Ł.Kolenda  9,  I.Grochowski  7,  P.Jankowski  7

Tekst: Jerzy Koralczyk
Zdjęcia: Edward Stępień