16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Wigilia z tradycją w GościnieWieczór wigilijny w tradycji polskiej jest najbardziej uroczystym i najbardziej wzruszającym wieczorem roku. Punktem kulminacyjnym przeżyć adwentowych w rodzinach chrześcijańskich jest wigilia Bożego Narodzenia. Posiada ona bardzo bogatą liturgię domową. Geneza tej liturgii sięga pierwszych wieków chrześcijaństwa. Obrzędy te i zwyczaje mają więc starą tradycję. Pielęgnowanie a wraz z nim kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest naszym wspólnym dobrem oraz nieocenioną wartością.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego o wzięcie udziału w naszym spotkaniu. 17 grudnia na placu przy Domu Kultury w Gościnie odbędzie się pierwsza odsłona imprezy pn. „Wigilia z Tradycją”, pragniemy by spotkanie odbywało się cyklicznie na terenie naszego powiatu, forma pozostaje otwarta.

„Wigilia z Tradycją” to impreza podzielona na trzy części odbywające się równolegle tj. :
1. Jarmark Bożonarodzeniowy, który skupiać będzie przedstawicieli handlu świątecznego, twórców, rzemieślników, twórców, piekarzy, kucharzy i amatorów chcących zaprezentować oraz zhandlować swoje świąteczne domowe specjały.
2. Kolędowanie, na które zapraszamy zespoły działające bezpośrednio przy JST naszego powiatu, szkołach, klubach oraz niezrzeszone grupy muzyczno-wokalne jak i solistów. Mile widziane będą również Jasełka.
3. Konkursy, ogłaszamy również konkursy w trzech kategoriach tj. potrawy świąteczne, ozdoby świąteczne oraz szopki bożonarodzeniowe w których przewidziane zostały nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Szczegółowe informację, chęć wzięcia udziału prosimy zgłaszać do 12.12.2016 r., kontaktując się z Domem Kultury, telefonicznie: 508 284 131, 507 022 308 lub mailowo na: marcin.pawlak@dk.goscino.com.pl. Jednocześnie prosimy o rozpropagowanie informacji w swoich lokalnych społecznościach i o zachęcenie do udziału.

Wigilia z tradycją w Gościnie