13 maja 2024    |    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
13 maja 2024
    Imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

REDAKCJA MIASTOKOLOBRZEG.PL NIE ODPOWIADA ZA ZMIANY W PLANIE IMPREZ!

Widok roku
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
WODNIKUS
Sobota, 09 kwietnia 2016, 17:00

Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 1989 roku w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Kołobrzegu. Przez lata swego istnienia zmieniała termin, miejsce i formułę.

Początkowo propagowała lokalny amatorski ruch muzyczny, ale z biegiem lat zaczęli się pojawiać wykonawcy z całego kraju, a nawet z zagranicy. Stopniowo Wodnikus z przeglądu zmienił się w festiwal z konkursem i zaproszonym gośćmi. Zawęziła się też stylistyka muzyczna, do tzw. muzyki nieobojętnej, czyli poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, żeglarskiej, autorskiej i kabaretowej.

W 2009 roku nastąpiła przerwa w organizacji imprezy. Ponownie Wodnikus wystartował w kwietniu 2014 roku i mamy nadzieję, że już na stałe wrócił do kalendarza kołobrzeskich imprez muzycznych.

9 kwietnia o godzinie 17.00, w kołobrzeskiej Klubokawiarni Centrala przy ul. Wąskiej 1, rusza XXII Kołobrzeskie Spotkanie z Piosenką Różną Wodnikus.  Organizatorem jest Bałtyckie Stowarzyszenie Sieciarnia. Do tegorocznego przeglądu zgłosiło się 10 wykonawców z całego kraju.  Wieczór zakończy koncert gwiazdy XXII Spotkań Leonarda Luthra, akompaniament - gitarzysta i aranżer Piotr Gąsiewski.

Program imprezy:
17 – występy zakwalifikowanych wykonawców
Ok. 21.00 Gość XXII Spotkania – Leonard Luther

Więcej szczegółów na stronie https://www.facebook.com/wodnikus

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE Z BUDŻETU GMINY MIEJSKIEJ KOŁOBRZEG