Ogłoszenia ***  Pożyczki Hipoteczne bez Bik!Także z komornikiem!  (Usługi)  ***  Zatrudnimy Kierownika Rehabilitacji  (Dam Pracę)  ***  Wycinka Drzew Forest  (Usługi)  ***

Święto Plonów w Gminie Gościno (foto)

informacje kołobrzeg, gościno, dożynkiW niedzielę, uroczystości dożynkowe odbyły się w Gościnie. Świętowali mieszkańcy miasta i gminy. Święto Plonów rozpoczął polonez w wykonaniu dzieci.

Dożynki rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym. Stamtąd, ulicami Gościna, mieszkańcy i goście przeszli na plac przy Domu Kultury, gdzie odbywały się główne uroczystości. Korowodowi z wieńcami dożynkowi przewodziła orkiestra dęta "Morka" z Ustronia. Święto rozpoczęli uczniowie, którzy wykonali poloneza. Potem, gospodarz dożynek - burmistrz Marian Sieradzki, razem z sołtysami rozdawał chleb dożynkowy, który otrzymał od starostów: Barbary Kołodziejczyk, która prowadzi gospodarstwo rolne w Wierzbce Górnej, a także Emila Szczegielniaka, który również prowadzi rodzinne gospodarstwo.

Po części oficjalnej, na scenie odbywały się występy zespołów ludowych, a także zabawa przy muzyce. Święto zakończył pokaz sztucznych ogni.